Książki stały się wspaniałą i wartościową alternatywą dla kwiatów, z których nowożeńcy aktualnie często rezygnują. Nie oszukujmy się — bukiety, choć niewątpliwie piękne, zajmują sporo miejsca, szybko więdną i trafiają na śmietnik. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie: “Jaka książka zamiast kwiatów?” i zastanawiasz się nad tym, jaka książka na prezent ślubny okaże się idealna i stanie się symbolicznym bukietem, moja propozycja będzie strzałem w dziesiątkę. Bo co powiesz…na poezję?

[marka własna]

Książka na prezent ślubny, jaka książka zamiast kartki

Tomik wierszy na ślub? TAK, czyli idealna książka na prezent ślubny!

Wiersze, które chcę Ci zaproponować, to moja osobista poezja — totalnie współczesna. Tysiące, a w przypadku niektórych moich wierszy — miliony czytelniczek i czytelników, odnalazło w słowach spisanych przeze mnie cząstkę siebie. Do tego piękne minimalistyczne okładki, wspaniała forma, piękny papier. To wszystko sprawia, że książki te trafiły już do setek par młodych. A co ważne, wiersze w nich spisane nie więdną, a rozkwitają coraz bujniej, przy każdym przeczytaniu. Bo do nich się wraca. Naprawdę się wraca.

Książka na prezent ślubny, jaka książka zamiast kartki

Dlaczego Tomik wierszy Emocjonalnie to świetna książka na prezent ślubny?

Wierzę, że piękno tkwi w prostocie i choć w wierszach moich sporo jest metafor i porównań, to są one na tyle trafne i zrozumiałe, że osoba, która je czyta, po prostu wie, co autorka miała na myśli. Tej poezji się nie “interpretuje”. Ona cieszy wewnętrznie — sama w sobie, bez domysłów, bardzo wprost.

Wydałam dwa tomiki — jednym z nich jest Emocjonalnie, który stał się zbiorem utworów wywołujących lawinę wzruszeń i poruszeń. Są one mocne. Ważne. Poklepujące po ramieniu i przytulające. Najmocniej jak się da. Już tysiące osób kupiło je dla siebie lub dla bliskich osób wręczając zamiast kartki z jednym wierszem i mówiąc przy tym, że odczarowałam poezję.

Książka na prezent ślubny, jaka książka zamiast kartki

Tomik Dobrze mi — jaka książka zamiast kwiatów?

Jaka książka zamiast kwiatów? Właśnie taka. Pełna dobrych słów, emocji wszelakich (w końcu oswojonych), krzepiących treści i miłości. To właśnie Dobrze mi, który stanowi doskonałe uzupełnienie pierwszej części — tomiku Emocjonalnie. Do tego to, o czym wspominałam wcześniej — elegancka forma wydania, twarda oprawa, piękne i minimalistyczne ilustracje na okładkach, biały przyjemny papier. To wszystko sprawia, że czytanie, a właściwie odczuwanie tych wierszy staje się przyjemnością!

Książka na prezent ślubny, jaka książka zamiast kartki
Książka na prezent ślubny, jaka książka zamiast kartki

Poezja odczarowana — jaka książka zamiast kwiatów na ślub?

Co tu dużo pisać. Tę poezję trzeba poznać. Zostawiam Cię więc z jednym z wierszy, który znajdziesz w tomiku Dobrze mi (więcej moich wierszy możesz posłuchać na moim Instagramie).

Mam cię

mam cię.
jak dobrze,
że jesteśmy razem. 

słucham cię.
to ważne,
choć brzmi jak głupi frazes.

kocham.
za wszystko
bez granic.

trzymam.
nie wypuszczę
ciebie nigdy, za nic.

tulę.
otulając
przytulenie czuję. 

śpiewam
kojąc lęki.
ja też potrzebuję.

ciebie.

a gdy kiedyś zniknę,
nie chcę, 
lecz zniknąć kiedyś muszę, 
rozsypie się w przestworzach,
w kosmosie się rozkruszę

chcę byś pamietała 
jak bardzo ciebie miałam. 
i jak ty mnie miałaś.

Tutaj kupisz idealne książki na ślub!